ÁPRILIS 22. – A FÖLD NAPJA

A Föld napja (április 22.) alkalmából különféle eseményeket rendeznek világszerte, amikkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. A napot 175 országban tartják, Magyarországon 1990 óta rendezik meg. 2009-ben Evo Morales bolíviai elnök kezdeményezésére az ENSZ április 22-ét a „Földanya Nemzetközi Napjá”-vá nyilvánította.

Az Egyesületünk e jeles nap alkalmából 21-én részt vett, illetve kiállított a Halesz Parkban a Critical Mass Kerékpáros felvonuláson. 22-én a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szervezésében a Béla útnak a Nagyszombati úttól a városon kívül eső szakaszát tisztítottuk meg a vegyes kommunális hulladéktól. 23-án pedig Nádasdladányban voltunk az általános iskolában, ahol hulladékgazdálkodás témakörben játékos foglalkozást tartottunk.

Szabó Lőrinc: Ima a gyermekekért

(részlet)

Fák, csillagok, állatok és kövek,

szeressétek a gyermekeimet.

Ha messze voltak tőlem, azalatt

eddig is rátok bíztam sorsukat.

Énhozzám mindig csak jók voltatok,

szeressétek őket, ha meghalok.

Tél, tavasz, nyár, ősz, folyók, ligetek,

szeressétek a gyermekeimet.

Te, homokos, köves, aszfaltos út,

vezesd okosan a lányt, a fiút.

2013. április 29. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum