Mobilitási Hét 2009 – II.

Autómentes Nap – 2009. SZEPTEMBER 22. KEDD

A Gaja Környezetvédő Egyesület standjánál nyitástól élénk volt a forgalom. Köszönhetően mindez a számtalan diáknak, belvárosi járókelőnek, szépszámú érdeklődőnek. Fogyott a kiadványokból folyamatosan, de sikeres volt a városi közlekedéssel kapcsolatos kérdőív illetve az ökológiai lábnyom-számítás is. Természetesen szerepet játszott a népszerűségben az is, hogy a kitöltők ajándékokat is kaptak.

Az Alcoa Alapítvány támogatásából kerékpározás biztonságtechnikai eszközökhöz jutottak a résztvevők. Ezek kerékpár első-hátsó lámpák, vagy igény szerint láthatósági mellények voltak, melyekből száznál is több fogyott. Ez reményeink szerint nagyban hozzájárul a városi kerékpározás biztonságosabbá tételéhez.

A kérdőív a közlekedési szokásokat, a megvalósítani kívánt fejlesztéseket, a városi zöldfelületeket, a közlekedés-környezeti problémákat, környezeti állapotokat térképezte fel, mely eredményeket az egyesület a Közlekedési Irodához továbbítja. Bízunk abban, hogy a fejlesztéseknél figyelembe veszik ezeket az igényeket, javaslatokat.

A nap programjai voltak:

7.00 – 8.00 BRINGÁS REGGELI – BRINGÁZZ A MUNKÁBA AKCIÓNAP
Városház tér (Országalmánál)
Piac tér – Palotai út

8.00 – 16.00 AUTÓMENTES NAP
Rákóczi utca úttestje
GAJA Környezetvédő Egyesület tájékoztató
Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság kerékpáros tanpálya, tesztlapok
Öko Pack Kft. Hulladékgazdálkodási bemutató
Vitál Club kerékpáros termékajánló kiállítás
ALBA-VOLÁN ZRT: környezetbarát autóbusz bemutató
MÁV-START Zrt. szolgáltatás ajánló tevékenység
Mozgássérült Egyesületek rendezvénye

12.30 ALMA ZENEKAR KONCERTJE
Rákóczi utca

17.00 BRINGA Bt. KERÉKPÁROS TRIÁL BEMUTATÓ
Városház tér

17.00 CRITICAL MASS kerékpáros demonstráció:
Halesz park (városi körön felvonulás: 18.00 órától)

2009. szeptember 26. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: ,  · Kategória: Alcoa Foundation