FMH: Hivatalos stop az égetőműre

Megjelenés dátuma: 2008. június 11.
Szerző: Ármás János

Jóváhagyva a regionális zöldhatóság döntését, elutasította az Országos Környezetvédelmi Felügyelőség az Inota térségében építendő hulladékégetőmű kérelmét.

A hat megyéből több mint százhetven települést tömörítő Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás a komplex hulladékgazdálkodási rendszer megvalósítása érdekében egy hulladékhasznosító égetőművet tervezett építeni Inota térségében (a volt Bakonyi Erőmű kihasználatlan területén).

A regionális környezetvédelmi felügyelőség egységes környezethasználati engedély iránti elutasító elsőfokú határozatát – az indoklás megváltoztatásával – a másodfokon eljáró testület jóváhagyta. Az elsőfokú határozat ellen az önkormányzati társulás, az Otthonunk Bakonykúti Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület és az Egészséges Palotáért Egyesület is fellebbezést nyújtott be – természetesen a társulás teljesen más indokkal, mint a zöld szervezetek.

2008. június 11. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: ,  · Kategória: Cikkek archívum