Programtájékoztató

A Humusz Szövetség támogatást nyert a Norvég Civil Támogatási Alapból „Re: Gondolatok a világról” (Re Thinking the World) című programjával. A program célja a helyi környezetvédelmi akciók révén a figyelemfelkeltés, tájékoztatás és szemléletformálás: cél, hogy a helyi lakosság elsajátítsa a nulla hulladék elképzelés lényegét, és megkedvelje/megismerje a különböző újra használati formákat, ne utasítsa el a használt holmikat. Az akciók célja, hogy a közreműködő helyi civil szervezetek – és ezáltal a hálózta – társadalmi bázisa erősödjön, új embereket vonzzanak magukhoz, önkénteseket toborozzanak.  A helyi lakosságból kiérlelődjön egy olyan mag, amely számára fontos a környezetvédelem, valamint a hulladékmegelőzés, amely odafigyel a hátrányt szenvedőkre, és amely nyitott a tanulásra, az új, mindennapi módszerek elsajátítására (pl. adományozás, csereberék szervezése, csomagolásmentes vásárlás, helyi termékek preferálása, házi komposztálás, közös használat stb.), és ezáltal mind többen váltsanak majd takarékos, tudatos életmódra. A helyi ügyek megoldására ők alkalmanként aktivizálják magukat a helyi tagszervezet koordinálásával. A székesfehérvári Gaja Környezetvédő Egyesület a fenti programban való közreműködést vállalta a régióban.

A program néhány eleme:

1. pályázati felhívás három célcsoportnak újrahasznosítás témakörben

Óvodáknak: http://humusz.hu/jatszdujra

Iskoláknak: http://humusz.hu/rebutorpalyazat

Lakosságnak: http://humusz.hu/redesignpalyazat

2. Szabadtéri társasjáték kifejlesztése

3. Re-designkiállítás

4. Garázsvásár szervezése

5. Helyi szemléletformáló önkéntes akció

6. Nulla Hulladék stand bemutatása

Az országos program és kiállítás sorozat legelőször Iszkaszentgyörgyön mutatkozik be, a Szent György Napok keretében. 2015. április 25-én, szombaton, a Re-design kiállítás pedig 2015. április 22-28-ig tart, az iszkaszentgyörgyi Integrált Közösségi és Szolgáltató Térben (IKSZT), melyre szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket.

2015. április 20. · gaja · Nincs hozzászólás
Címke:  · Kategória: Cikkek archívum