„Szent György Napok” Iszkaszentgyörgyön

2011.04. 23-án a Gaja Környezetvédő Egyesület Iszkaszentgyörgyön, a „Szent György Napok” keretében környezeti tanácsadó napot tartott.

Az egész napos rendezvényen, számos kiállító, huszárfelvonulás, jurta állítás, íjászat mellett népszerű volt a Gaja Egyesület felállított bemutató sátra. A több színes, játékos elem mellett  igyekeztünk rávilágítani a természetvédelemre, a víz nélkülözhetetlen szerepére mindennapjainkban.  Gárdonyi László a megújuló energiák fontosságát, illetve a környezettudatos életmód erősítését mutatta be szemléletes módon, míg Varga Gábor a fúrt és ásott kutak vízminőségének mérésével hangsúlyozta, hogy van mit tenni ezen a területen, és a felnövő nemzedéknek mennyire létfontosságú lesz, hogy tudatosuljon bennük a természet szeretete, óvása. Emellett Tanárki Éva folyamatosan ökológiai lábnyomszámításokat végzett az arra kíváncsiak számára.

2011. április 26. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum