Váltson kerékpárra!

„Székesfehérvár – Iszkaszentgyörgy kerékpárút-hálózat összekötő szakaszainak megépítése”

című KDOP-4.2.2.-09-2009-0007 jelű pályázat projektzáró sajtótájékoztatója (2012.09.27.)


Fejlesztés eredményeként a megépített kerékpárutak hossza 1,8 + 1,6 = 3,4 km, a létrejövő kerékpárút hálózat hossza 37 km.  A kalkulált kerékpáros forgalom 125 kp/nap, mely a Városkapu kereskedelmi, szolgáltató központ és a „Meggyes” zártkert belterületté válásával várhatóan tovább növekszik. A kerékpáros közlekedés biztonsága – figyelembe véve a közutak nagy személy és teher gépkocsi forgalmát – jelentősen javul.

Az elkészült kerékpárút ugyan 400 méterrel hosszabb az iszkaszentgyörgyi szakaszon, mint ha a közúton kerékpároznánk, de a biztonságos haladás, a kisebb zaj, a tisztább levegő ezt mindenképpen kárpótolja. Számokra lefordítva: 24 km/h sebességnél ez mindössze egyetlen perc többletet jelent.

Családjával együtt próbálja ki Ön is!

2012. szeptember 28. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum