„Kertészkedtünk” Deák Lajosné Képviselő Asszonnyal

2011-ben újult meg a Budai-Kisteleki-Lehel úti kereszt és tér. A közlekedők, járókelők, Halesz-park használói, nem utolsósorban a környék lakói egyaránt örömmel fogadták a megszépült közterületet. Az elmúlt ősszel elültetésre került fák, cserjék, bokrok szépen fejlődtek, a fű is élénk maradt a nyári forróságok ellenére.

Csak az okozott némi ürömöt, hogy néhányan innen pótolták az otthoni kiskertjükbe a levendula töveket, és néhány bukszust is „hazatelepítettek”.

A terület képviselője, a Gaja Környezetvédő Egyesület munkatársai és néhány önkéntes 2012. november 20-án gondozásba vette ismét a területet, gereblyéztek, levendulákat ültettek, összegyűjtötték a lehullott leveleket. A kicsiny tér új mulcsozást is kapott. Az két zsáknyi zöldhulladék sem ment veszendőbe, komposzthalmon folytatja életét, jövőre hasznos humuszos anyaggá alakul, így szolgálva a természet örök körforgását.

2012. november 29. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum