Napos Napok 2013

Az European Solar Days, a napenergia hasznosítást és az elektromos energia környezettudatos hasznosítását bemutató felvilágosító kampány idén Székesfehérváron is elérte célját.

A célközönség elsősorban a fiatalabb korosztály volt, két általános iskola tanulóinak, illetve szüleiknek tartottunk előadást, bemutatót. Szerdán és pénteken a Munkácsy Mihály Általános Iskolában „Élj a nappal” címmel prezentáltunk előadást, három osztályban, mintegy 60 gyereknek. Szombaton, 11-én pedig az István Király Általános Iskola Királyi vigasságok napjához csatlakozva szerveztünk tanácsadó napot, ahol az iskola tanulóin és szüleiken kívül a város képviselői is jelen voltak (mintegy 300 fő). A napenergiát különböző szemléltető eszközök segítségével népszerűsítettük (melyet ki is próbálhattak), valamint energia totó segítségével mértük fel a résztvevők ezzel kapcsolatos tudását. A program célja, – hogy ez alatt az egy hét alatt olyan akciókra, előadásokra kerüljön sor, amely egyre több embert buzdít a napenergia, mint kimeríthetetlen energiaforrás használatára és hozzájárul a társadalmi tudatosság növeléséhez, – teljesült. Elsősorban, – a gyerekek érdeklődése reményt ad; úgy gondoljuk, hogy a továbbiakban is van értelme az ilyen jellegű gyakorlatias tanácsadó napnak és előadássorozatnak.

2013. május 13. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum