TAKARÍTS KÖRNYEZETBARÁT TISZTÍTÓSZEREKKEL!

tisztitoszerAz Európai Hulladékcsökkentési Hét jegyében Egyesületünk megrendezte a „Tisztíts Környezetbarát tisztítószerekkel!” akcióját.  A résztvevőknek segítettünk megismertetni, mikre cserélhetők le a háztartásokban fellelhető mérgező anyagok, tisztítószerek.  Ablakpucolási és dugulás elhárítási tesztet végeztünk, melyeket alternatív tisztítószereket használtunk és bemutattuk, hogy ugyanolyan, vagy jobb hatásfokkal működnek, mint az egészségre és a környezetre ártalmas társaik. A jelenlévőkkel megbecsültük, hogy mennyi mérgező anyagot nem fognak alkalmazni, ha környezetbarát tisztítószereket használnak. Célunk a szennyező vegyi anyagok minél kisebb mértékű igénybevétele és a csomagolási hulladék minimális szintre szorítása az egyes háztartásokban a tisztítószerek tekintetében. Ajándékként szórófejes palackokkal, vászonszatyrokkal és egyedi készítésű fa tollakkal leptük meg.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

                                                         

 

 

 

 

                 

 

2016. november 28. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum