2017.10.11-2017.10.20. Gyümölcsészet kiállítás

2017.10.11-2017.10.20-ig az Öreghegyi Közösségi Házban megrendezett Gyümölcsészet kiállításon tartottunk gyerekeknek foglalkozásokat. Ezek során a gyerekek megismerték a tablókon keresztül a legoptimálisabb kerti eljárásokat annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb szemetet termeljük. Hulladék így is keletkezik, de az a kertben keletkező és bennmaradó szerves hulladék, mint például falevél, gyep, maradék gyümölcs, faág. Ezeket komposzttá lehet alakíttatni a lebontó szervezetekkel (mikroorganizmusok, gombák, ízeltlábúak, különböző gilisztafajok), amely a foglalkozás második részében került megismertetésre.
Emellett tippeket kaptak a madarak, rovarok, denevérek helyben tartására a számukra elkészített odú, denevérhotel és telelőhelyek kialakítása révén.
Az óriás társasjáték során játékos formában sajátíthatták el a vegyszermentes kertészkedést, beporzók jelentőségét és a monokultúra kontra kisparcellás termesztés előnyeit és hátrányait.

2017. október 21. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum