Polgár: A Mobilitási Hét székesfehérvári rendezvényeit értékelték

Megjelenés dátuma: 2008. november
Szerző: szerkesztőségi hír

Tiszta levegőt mindenkinek!

A Munkácsy Mihály, a Kossuth Lajos és a Széna Téri Általános Iskola volt az a három intézmény, melyek a legaktívabbak voltak idén a Mobilitási Héten. A Munkácsys tanulók már harmadik alkalommal értek el első helyezést, ami nem csoda, hiszen kiemelt hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre es a biztonságos közlekedésre nevelésre az intézményben.
Önálló kezdeményezése is volt az iskolának, mely arra buzdította a város diákjait, hogy legalább a Mobilitási Héten kerékpárral menjenek iskolába, és nyitott szemmel tekerjenek, vegyék észre, mit lehetne javítani a város közlekedésén. A Mobilitási Hét nagyon fontos a tehervári közlekedési szakemberek számára – mondta Oláh András, a Közlekedési Iroda munkatársa. Székesfehérvár egyébként 2001 óta vesz részt az Autómentes Nap akcióban, a Mobilitási Hétet pedig negyedik alkalommal szervezte meg a város. Az Európai Unió idén a Tiszta levegőt mindenkinek! jelmondatot adta a kezdeményezésnek.

2008. november 1. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: ,  · Kategória: Cikkek archívum