FMH: Gesztus a névadónak

Megjelenés dátuma: 2009. július 17.
Szerző: (tt)
Fotó: Nagy Norbert

A Gaja medrét tisztították a környezetvédők

Akár az Amazonas medencéjében is készülhetett volna a felvétel

A Gaja Környezetvédő Egyesület aktivistái tegnap a patak városi szakaszának medrét tisztították – mint ahogyan azt képviseletükben Varga Gábor említette, ezzel mintegy gesztust tettek a névadójuk felé.

Két és fél kilométer hosszan tervezik a munkát, amely becslése szerint nagyjából 300-500 köbméternyi növény eltávolítását jelenti. Jó hír a rosszban, hogy nem jellemző a háztartási hulladék a patakmederben, mert ugyan néhány számítógép roncsot, gumiabroncsot találtak, elsősorban az elburjánzott növényeket kell irtani a patakmederben, ami Varga Gábor megfogalmazása szerint a a patakmeder ápolását jelenti számukra.

– Nem a mi dolgunk lenne ez, ám akinek feladata, annak nincs rá pénze – jegyezte meg a szervezet képviselője, majd hozzátette: nagyon jó a kapcsolatuk az illetékes vízügyi igazgatósággal, amely segítette őket akciójukban.

2009. július 17. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: , ,  · Kategória: Cikkek archívum