7 nap: Sikeres volt az Útilapu tábor

Megjelenés dátuma: 2009. július 17.
Szerző: szerkesztőségi hír

Négy ország fiataljai dolgoztak együtt két hétig a hagyományos Útilapu táborban. A magyarok mellett német, lengyel és jordán diákok táboroztak Székesfehérváron.

A Sóstón elszaporodott, nem őshonos ezüstfákat ritkították

Az Alcoa Köfém, a Volán Zrt. és a város polgármesterének támogatásával meg-rendezett tábor első hetében a környezetvédelem problémáiról beszélgettek, transzparenseket készítettek, dalt írtak, s felkészültek egy utcai demonstrációra. Jártak a városi napközis táborban, s vidám, közös énekléssel, gitározással köszöntötték a belvárosban a fehérváriakat.

A tábor második hete a fizikai tevékenykedésé volt. A Sóstón a parlagfű-irtás és az ezüstfa-ritkítás, a HÉROSZ állatmenhelyén macskasimogatás és kutyasétáltatás, a város területén pedig a Gaja-patak medrének tisztítása várt a fiatalokra.

A munka mellett kirándulásra is volt idejük. Székesfehérvár nevezetességein túl megismerték Budapestet, kenuval járták be a Velencei-tavi Vízi Tanösvényt, s megcsodálták a Balatont.

2009. július 17. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: , ,  · Kategória: Alcoa Foundation