Határérték felett a szálló por!

Napok óta igen magas a levegőben az egészségre ártalmas szálló por mennyisége.

A Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség veszprémi laborjának tájékoztatása szerint Székesfehérváron hétfőn és az azt megelőző napon is meghaladta a szálló por 24 órás átlagban vett koncentrációja a tájékoztatási küszöbértéket (a köbméterenkénti 75 mikrogrammot). December 19-én 92,5 mikrogrammot mértek, megnéztük a legfrissebb, ma esti adatokat is, ekkor 98,1 mikrogrammot mért az automata állomás.
A meteorológiai előrejelzések alapján a következő napokban is várható ilyen magas porkoncentráció. Legalább ezekben a napokban nem árt kerülni a forgalmas utakat, kereszteződéseket.

2010. december 21. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Cikkek archívum