Csillagok nyomában éjszakai túra diákoknak a Sóstón

A túra állomásain a gyerekeknek különböző feladatokat kellett megoldani, csillagképeket beazonosítani, csillagászati kérdésekre válaszolni.

A Gaja Környezetvédő Egyesület, mint minden évben, most is különböző ajándékokkal (vászontáska, kiadványok) járult hozzá a túrához, illetve ebben az évben is egy környezetvédelemmel és a Sóstó élővilágával kapcsolatos állomást hozott létre. Ebbe partnerül a Gáspár Attila Zöld Kerekasztal Egyesület tagjait is bevonta.

Az állomáshelyen energiahatékonysági és víztakarékossági bemutatóval várta a fiatalokat, kísérőket. A Sóstói TT. természetvédelmi őre pedig növények és állatok fotóinak bemutatásával játékos kérdésekkel kötötte le a megjelentek figyelmét.

A Gaja Környezetvédő Egyesület állomásán a szemléletformáló bemutatók nagy sikert arattak, jókedv, nyitottság kísérte a „Joker” állomást.

2014. október 4. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum