Előadássorozat a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában

2015 májusában Egyesületünk felajánlotta, hogy különböző környezet és természetvédelmi témákban vállalja előadások tartását. Először a Nemzetközi Természetvédelmi Egyezmények témakör került sorra a 7.b és 8.b osztályban. A gyerekek megismerkedtek az egyezményekkel és Magyarország vállalt kötelezettségeivel a különféle egyezmények keretein belül. Ezt követte a 6. b osztálynak tartott előadás, melynek témája a Megújuló és nem megújuló energiaforrásaink volt, ahol megtárgyaltuk többek közt a hazai lehetőségeket is. Júniusban az 5.a és 5.b osztály Magyarország hüllőiről hallhatott, a fajok életmódjával, szakkifejezésekkel, fajok határozásával és kinézetével kapcsolatos ismereteket sajátíthatták el. Az utolsó tanítási héten az 5.a és 5.b osztály herpetológiai oktatását zártuk le, 2015.06.09-én Magyarország kétéltűiről kaptak bővebb tudásanyagot. Az előadás felépítése megegyezett a hüllők témakörrel. A 7.a és a 7.c osztály pedig hazánk jelenlegi környezeti problémáiról, folyamatban lévő ügyekről és a megtörtént katasztrófákról tájékozódott, mint például az Illatos úti Vegyiművek, a kolontári vörösiszap tragédia vagy a Paks II. tervezése.
Az előadások során a gyerekek nem csak hallgattak, hanem megkérdeztük a véleményüket, válaszoltunk a felmerülő kérdéseikre is.

2015. június 9. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum