TeSzedd 2015 tavasz

Az idei évben is csatlakoztunk a TeSzedd országos felhívásához. 2015. május 16-án a székesfehérvári Gólya-dűlőben segítettünk a Vadex Mezőföldi Zrt. által szervezett önkéntes csoportnak a területre illegálisan kihelyezett hulladék felszámolásában. Egyesületünk önkéntesei a reggel 8 órától délig tartó akcióban az új Csóri út melletti erdős terület  megtisztításában segédkeztek. A nap folyamán mintegy 15 zsák illegálisan elhelyezett illegális hulladéktól mentesítették a kijelölt erdőrészletet. Közvetlenül az út jellemzően az gépjárművekből kidobált hulladékot, a belsőbb területeken a lakosság által odahordott szemetet gyűjtöttük össze. Sajnálatos módon szembesülnünk kellett a Gólya-dűlő mellett húzódó erdőben egy nagy kiterjedésű, korábban keletkezett illegális hulladéklerakással, melynek felszámolására vélhetően a későbbiekben kerül sor gépi segítséggel, mivel több konténert megtöltő hulladékról van szó.

2015. május 18. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum