IX. „Csillagok Nyomában”

2016. 10. 22.-én szombaton az esti órákban gyülekeztek a „Csillagok Nyomában” rendezvény résztvevői, mely a Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló, a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség és a Gaja Környezetvédő Egyesület összefogásával valósult meg. A 14 közép-és általános iskolás csapat mintegy 5 km-es éjszakai túrát teljesített, melyen 5 állomás feladatait oldották meg. Ezeken a csillagászattal és a környezetvédelemmel kapcsolatos kérdésekre kellett a helyes választ megadniuk.

A Gaja Egyesület és a Sóstó TT. állomásán hulladékgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel és interaktív játékos foglalkozással vártuk a diákokat. A feladatok kapcsán különböző állatfajok felismerése volt a cél.  Felhívtuk a figyelmet a klímaváltozást előidéző okokra és rámutattunk arra,hogy minden ember felelősséggel tartozik környezete megóvásáért.

2016. november 3. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum