Critical Mass és Föld Napja a Halesz Parkban

2017.04.22-én (a Föld Napján) újra megrendezésre került a Critical Mass kerékpáros rendezvény. Célja az alternatív közlekedési módok, az egészségesebb és környezetbarát városi közlekedési formák népszerűsítése volt. A Gaja Egyesület környezeti standjánál ökológiai lábnyomszámítás elvégzésére nyílt lehetőség. Ez jó alkalmat kínált a környezettudatos életmódról való beszélgetésre. A felmérésben résztvevők élénk viták keretében értékelték a kialakult eredményeket. Lehetőség volt a szelektív hulladékgyűjtés gyakorlására játékos formában, napelemes eszközökkel is találkozhattak a látogatók.

A rendezvényt egy Zöld Kerekpázsit önkormányzati-civil beszélgetés, valamint a hagyományos kerékpáros felvonulás zárta.

2017. április 25. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum