ÉVKERÉK 2. forduló a Sóstón

Megrendezésre került az Évkerék Rendezvénysorozat 2. fordulója a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban általános- és középiskolások számára. A Gaja Egyesület is tartott előadást, hogy miért fontos odafigyelnünk szokásainkra, ökológiai és vízlábnyomunk méretére, a biológiai sokféleség megőrzésére. A természetes, őshonos élővilág megóvásáról, megbolygatásának veszélyeiről szóló történeteket érdeklődéssel figyelték, sőt nagy örömünkre némelyiket már ismerték is a gyerekek. Az előadás utáni foglalkozás során pedig játékos formában sajátíthatták el, hogy a tápláléklánc minden szintjének, elemének megvan a maga szerepe. Egy másik játék pedig arról szólt, hogy milyen fontos az együttműködés a bonyolult és érzékeny ökológiai rendszerben, melynek mi is részei vagyunk.

2017. június 12. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum