2017.12.16. Évkerék zárórendezvény

2017. 12. 16-án a Gárdonyi Géza Művelődési Házban voltunk. A szép számmal összegyűlt gyerekeknek és tanáraiknak a bioetanol-gyártás és bioetanol hasznosságáról, valamint az elektromos autók előnyeiről és hátrányairól tartottunk előadást. Ennek során megismerhették a különböző növényi alapanyagokat (kukorica, búza, cukornád, mezőgazdasági és erdészeti maradék), melyekből bioüzemanyag készül. Ezután az elektromos közlekedési eszközök (autók, buszok) ismertetésére került sor. Itt felfedtük az nagyszámú előnyüket, és kevés hátrányukat. Majd ezek jelenlegi elterjedésükről és alkalmazásukról kaptak információt. Ezt követően az ökolábnyom-számításra került sor. Ez lehetőséget biztosított arra, hogy a tavasszal elvégzett első felmérés alapján mindenki képet kaphasson arról, hogy az év folyamán elsajátított ismeretek hoztak-e kimutatható változást gondolkodás módjában, életvitelében.

2017. december 18. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum