Tájsebészet Pályázat

Tájsebészet program, 2010

Tájsebészet az illegális hulladéklerakók felszámolásáért

A Gaja Környezetvédő Egyesület 2010-re ismét kiírja pályázatát az illegális hulladéklerakók felderítéséért és felszámolásáért.

A pályázat négy szakaszból áll:

1. Az illegális szemétlerakók térképezése

Kitöltött adatlapokat, pontos térképeket, képes, rajzos állapotfelmérést várunk a település környékén található illegális hulladéklerakókról. Azt kérjük a pályázóktól, hogy próbálják minél pontosabban megbecsülni, hogy hol, mennyi és milyen típusú hulladék van

2. Figyelemfelkeltés, tervezés, szervezés

Várjuk a figyelemfelkeltő cikkeket, plakátokat, felhívásokat, amelyeket a csoportok közzétettek. Írják meg, hogyan szervezik meg a lerakók felszámolását.

3. Az illegális hulladéklerakók felszámolása

A takarításról és az eredményéről is minél látványosabb dokumentációt várunk. A pályázók térjenek ki arra, hogy hányan dolgoztak a szebb környezetért, hogy hogyan sikerült bevonni a helyi társadalmat

4. A rend megőrzése

Mivel próbálják megakadályozni, hogy a szeméthegyek újra felbukkanjanak? A felszámolt lerakó helyén hogyan próbálják megőrizni a rendet?

A pályázók köre:

Pályázhatnak társadalmi szervezetek és iskolai öntevékeny csoportok, baráti körök.

FONTOS:

Nem azt várjuk a jelentkező csoportoktól, hogy összeszedjék mások szemetét, hanem hogy felmérő és szervező munkájukkal hívják fel a figyelmet a szemétgondokra és mozgósítsák a helyi társadalom minden rétegét a probléma felszámolása érdekében!

Jelentkezés

A pályázatra jelentkezni a Gaja Környezetvédő Egyesületnél lehet 2010. november 30-ig.

A pályaművek beküldési határideje:

2010. december 10.

A pályázat elkészítéséhez, és a munka lebonyolításához segédanyagot az egyesület biztosít.

DÍJAK

Az egyesület kétféleképp is jutalmazni kívánja a pályázaton résztvevőket:

1. A beérkezett adatlapok, tervezett felszámolási programok szerint a szakmai zsűri a felszámolási munkák egy részét támogatja. (rakodási, szállítási vagy elhelyezési költségek.)

Fontos! A legális hulladéklerakón történő elhelyezést minden esetben igazolni kell!

2. A pályázat lezárása után valamennyi résztvevő csapat az elvégzett szervezési, felszámolási és dokumentálási munkák alapján ajándékot kap.

Eredményes „tájsebészkedést” kívánunk!

Gaja Környezetvédő Egyesület

8000. Székesfehérvár, Petőfi u. 5.

Tel/fax: 22/503-428

E-mail: iroda@gajaegyesulet.hu