Lokális Felmelegedés

A globalizáció problémáival mindannyiunknak szembe kell néznie. Ez alól a fejlődő, elmaradott országok sem kivételek. Sőt! Őket érintik leginkább ezeknek súlyos következményei. Ezért született meg az. Ún. Fair Trade (Méltányos Kereskedelem) mozgalom, mely a nemzetközi kereskedelemben jóval nagyobb egyenlőséget biztosít számukra. Céljai a termelők jövedelmének és termékeiknek védelme, hogy jobb kereskedelmi feltételekkel értékesítsék azokat.

Székesfehérváron 2009. május 15-én a fiatalság körében tartott kampányt a Gaja Környezetvédő Egyesület a Lokális Felmelegedés Program keretein belül. Maga a rendezvény mottója volt, hogy a 18-25 év közötti fiatalságot kampányokkal és reklámokkal célozza meg. Fontos a korosztály környezeti nevelése, illetve egy aktív tenni akaró csoport kialakítása. Mindezeket hivatottak elősegíteni különböző plakátokkal, freecardokkal. De szintén ugyanezeket a célokat szolgálják a Lokális Felmelegedés Szabadegyetem, valamint a Lokális Felmelegedés Kiállítás.. Ez utóbbi került megrendezésre 2009. május 15-én Székesfehérváron , a Bőrgyár épületében. Ennek a programnak voltak a főbb szemléltetői az ingyenes Fair Trade termékek kóstolása, figyelemfelkeltő lábtörlők és plakátok.

Lokális Felmelegedés 2009

Bőrgyár lokális koncert 2009

2009. május 9. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: , , , ,  · Kategória: Projektek