Az éghajlat és a légzőszervek

A levegõszennyezés globális káros hatása magában foglalja például a fokozott üvegházhatást, vagy az ózonlyukat. A szmog és a savas esõk a leginkább ismert lokális hatások, és fõleg azokat az embereket érintik, akik városi területen laknak. A levegõszennyezés fenyegeti az egészségünket és gazdasági károkat is okozhat. Szenteljünk több figyelmet a városi levegõszennyezésnek. A különbözõ forrásokból származó kibocsátásoknak köszönhetõen, a következõ anyagok találhatók meg a városi levegõben: kén- és nitrogén-oxidok, szénhidrogének (fõleg a finomítókból és a közlekedésbõl), szénoxidok, nehézfémek (közlekedésbõl és az iparból), por és korom. Azonban az egyes szennyezõk részesedése a teljes légszennyezésbõl változik; például a fejlett országokból kibocsátott kén nem játszik fõszerepet többé. A szennyezõanyagok levegõbeli koncentrációja (ami a szennyezõanyag imisszió eredménye) határozza meg a levegõminõséget.

2010. november 9. · gaja · Nincs hozzászólás
Címke:  · Kategória: Cikkek archívum