Teajárat segíti a hajléktalanokat a hidegben

Az elkövetkező napokban igen hideg éjszakák és nappalok várnak ránk. Ez azonban azokat viseli meg leginkább, akik az utcán élik mindennapjaikat. A Kríziskezelő Központ november elseje óta igyekszik megkönnyíteni számukra a leghidegebb időszakot is. Azoknak az otthontalanoknak, akik valamilyen oknál fogva nem mennek be a szállóra és a szabad ég alatt töltik télen is az éjszakát, minden este azonos időpontban a teajárat segít. Ilyen kor meleg teát, szendvicseket, gyertyát és több más alapvetően szükséges adományt juttatnak el a rászorulóknak, hogy át tudják vészelni a hideg éjszakát – mondta Zsabka Attila a Kríziskezelő Központ vezetője. A következő pár napban azonban még hidegebb lesz, az enyhülés csak pénteken érkezik.

2011. január 5. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Cikkek archívum