FMH: Megígértük, irtottuk a parlagfüvet

Megjelenés dátuma: 2009. július 30.
Szerző: Kocsis Noémi

Székesfehérvár – Azt ígértük, nem csak a szánk fog járni. Hogy igenis megyünk és irtunk mi is. Segítettek a kollégák is, így indult meg tegnap reggel médiaközi kommandónk a parlagfű ellen. Bárcsak úgy folytathatnánk e cikk felcímében fogalmazottakat, hogy ha médiakommandónk nekiindul, fű parlagon nem marad – jobban mondva csak az marad, a parlagfű viszont eltűnik. Csakhogy utóbbi többségben van…

2009. július 30. · komi · Nincs hozzászólás

Fehervar.hu: A Fehérvár Televízió és a Fejér Megyei Hírlap újságírói is húzták a parlagfüvet

Megjelenés dátuma: 2009. 07. 30.
Szerző: fehervar.hu

Közösen irtották a parlagfüvet a Fejér Megyei Hírlap, a Fehérvár Televízió és a Vörösmarty Rádió munkatársai a Gaja Környezetvédő Egyesülettel karöltve. A szennyvíztelep melletti réten 20-25 újságíró a biciklisút mellett tépte tisztította meg a területet a parlagfűtől. A Gaja Környezetvédő Egyesület aktivistája Silye Zoltán egy pörzsölővel járt a csapat után és hősokkot adott a kézzel nem kihúzható parlagfű palántáknak.

2009. július 30. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: , , , , ,  · Kategória: Sajtó

FMH: Tiszta levegőt! Tegyünk együtt a parlagfű ellen!

Megjelenés dátuma: 2009. július 02.
Szerző: Kocsis Noémi, Zsohár Melinda
Fotók: Gregority Antal

Új akciót indított a Fejér Megyei Hírlap, amelyben ismét számít az olvasók segítségére a parlagfűirtás kapcsán – észrevételeikkel nyerhetnek is. A földhivatal munkatársai elkezdték a határszemléket, hogy megnézzék: a telektulajdonosok eleget tettek-e kötelezettségeiknek. Az FMH kampány, amely az előző, illegális hulladéklerakók felszámolására irányuló kezdeményezés nyomán szintén környezetvédelmi jellegű. Az FMH olvasóitól parlagfüves területek fotóit, illetve jelzéseket, bejelentéseket várja. Az ellenőrző hatóságok, a küzdelemben részt vevő állami és önkormányzati, valamint a civil szerveztek fő médiatámogatói a lap, s olvasóit ismét segítségül hívva, tevőlegesen is részt vesz az egészségesebb környezet megőrzésében.

2009. július 2. · komi · Nincs hozzászólás