Fehervar.hu: A Fehérvár Televízió és a Fejér Megyei Hírlap újságírói is húzták a parlagfüvet

Megjelenés dátuma: 2009. 07. 30.
Szerző: fehervar.hu

Közösen irtották a parlagfüvet a Fejér Megyei Hírlap, a Fehérvár Televízió és a Vörösmarty Rádió munkatársai a Gaja Környezetvédő Egyesülettel karöltve. A szennyvíztelep melletti réten 20-25 újságíró a biciklisút mellett tépte tisztította meg a területet a parlagfűtől. A Gaja Környezetvédő Egyesület aktivistája Silye Zoltán egy pörzsölővel járt a csapat után és hősokkot adott a kézzel nem kihúzható parlagfű palántáknak.

2009. július 30. · komi · Nincs hozzászólás
Címke: , , , , ,  · Kategória: Sajtó

7 nap: Sikeres volt az Útilapu tábor

Négy ország fiataljai dolgoztak együtt két hétig a hagyományos Útilapu táborban. A magyarok mellett német, lengyel és jordán diákok táboroztak Székesfehérváron.

A Sóstón elszaporodott, nem őshonos ezüstfákat ritkították

FMH: Harc a természetért

Megjelenés dátuma: 2009. július 16.
Szerző: (tbs)
Fotó: Szabó László

Az ifjú környezetvédők nagy erőkkel dolgoznak a tisztáson

Hamzeh Aldahash és Bartosz Szpak tapasztalt önkéntes

Idén már hatodik alkalommal szervezte meg a Gaja Környezetvédő Egyesület az Útilapu elnevezésű táborát. A magyar önkéntesek mellet külföldiek is segítenek.

2009. július 16. · komi · Nincs hozzászólás