Esélynap Enyingen

Október 06-án esélynapot tartottak a Boróka alapítvány szervezésében   a helyi általános iskolában. A rendezvényre meghívást kapott a Gaja Környezetvédő Egyesület. Gárdonyi László bemutatót tartott a gyerekeknek a különböző napenergiával működő eszközökről, igen nagy érdeklődés mellett. Folyamatosan nagy tömeg vette körül a bemutató asztalokat. A felnőttek, pedig érdeklődve forgatták a különböző kiadványokat amelyek a környezettudatos életmódot mutatták, be, valamint a komposztos kiadványok is sikeresek voltak. Többen ezek alapján úgy gondolták, hogy érdemes lenne belefogni az otthon keletkező szerves hulladékok ésszerű újrahasznosításába.

Közben Gelencsér János a szelektív hulladékgyűjtés lényegéről tartott előadást több osztályban. Fontos, hogy a felnövekvő nemzedék már az iskolapadban halljon olyan problémákról, amit majd felnőttként alkalmazni is tud.

2010. november 3. · gaja · Nincs hozzászólás
Címke:  · Kategória: Program archívum