Útilapu tábor Székesfehérvár 2010.

2010. július 18-án kezdődött a Gaja Egyesület hetedik, immár hagyományos Útilapu tábora. Az idén öt ország fiataljai táboroztak együtt. A magyarokon kívül lengyel orosz, szerb, portugál és francia önkéntesek dolgoztak együtt Székesfehérváron. Azt, hogy táborunk évek óta megrendezésre kerülhet, az ALCOA KÖFÉM, az ALBA VOLÁN Zrt. és a Polgármesteri Hivatal támogatása teszi lehetővé.

Ebben az évben is a városért végzett fizikai tevékenykedés volt a cél. A Sóstón parlagfűirtás és ezüstfaritkítás, a HÉROSZ állatmenhelyén macskasimogatás és kutyasétáltatás, a Rácbánya Természetvédelmi Területen parlagfűirtás és szemétszedés valamint a Gaja-patak medrének tisztítása volt a feladat. Két napot töltöttek a fiatalok a város velencei táborában is, ahol a gyerekekkel környezetvédelmi játékokat játszottak, és saját országaik érdekességeiről beszéltek. Célunk a szemléletformálás volt, hogy felhívjuk a székesfehérváriak figyelmét környezetünk megoldandó problémáira. Ebben segítséget adott a helyi média is, tudósítottak munkánkról.

2010. november 3. · gaja · Nincs hozzászólás
Címke:  · Kategória: Alcoa Foundation