AUTÓMENTES NAP

Mint minden évben a Mobilitási Hét keretében megrendezésre került az Autómentes Nap. A Várkörúton lezárt területen zajlott az esemény, melyen sok óvodás iskolás és pedagógus vett részt.

Célja az alternatív közlekedési formák népszerűsítése volt. A diákok biciklivel, rollerrel, görkorcsolyával, gördeszkával, segway-el illetve gyalog érkeztek a helyszínre. A gyerekek kipróbálhatták a kerekesszékes akadálypályát, a játékkuckó kézműves foglalkozását. A résztvevőknek lehetősége nyílt elektromos kerékpárok kipróbálására is.

A Gaja Egyesület gyermekek szemléletformálásának céljával vett részt a rendezvényen, felhívta a figyelmet a kerékpározás hasznosságára és az ésszerű autóhasználatra. Ezúttal is lehetőség volt ökológiai lábnyomszámításra és megújuló energiás eszközök megtekintésére. Akinek kedve volt kitölthetett egy közlekedési kérdőívet is.

2016. szeptember 27. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum