MOBILITÁSI HÉT MEGNYITÓJA

A Hiemer-ház házasságkötő termében került megrendezésre ez évben is a Mobilitási Hét nyitórendezvénye. A több mint nyolcvan résztvevő diák, pedagógus és meghívott vendég két érdekes előadást kísérhetett figyelemmel. Varga Gábor a Gaja Egyesület elnöke a fenntarthatóságról, az ésszerű közlekedésről beszélt látványos bemutatóval alátámasztva. Ezt követően Gál József ismert mérnök és világutazó mesélt úti élményeiről. Ő az, aki kétszer is körbehajózta a Földet, első alkalommal a Szent Jupáttal, másodszorra családja társaságában az Equátorral. Utazásukról vetítés kíséretében izgalmas részleteket ismerhettünk meg. József rámutatott arra, hogy a vitorlás hajó a legkörnyezetkímélőbb közlekedési forma, ám A Mobilitási hét következő napjaiban a Gaja Egyesület és partnerei számos más gyakorlatibb alternatívát kíván bemutatni és népszerűsíteni.

2016. szeptember 20. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Program archívum