ZÖLD SULI KONFERENCIA 2010

ZÖLD SULI KONFERENCIA  2010

A Gaja Környezetvédő Egyesület  „Zöld suli” konferenciát szervezett a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, Környezetvédelmi Irodája, az Alcoa Alapítvány, az NCA támogatásával.  A rendezvény a Hiemer-ház  dísztermében kapott helyet.

A rendezvény vendégiskolái voltak:

 • Munkácsy Mihály Általános Iskola (Előadás anyaga)
 • Széna Téri Általános Iskola (Előadás anyaga)
 • Bugát Pál Szakközépiskola (Előadás anyaga)
 • Hétvezér Általános Iskola
 • Tolnai Úti Általános Iskola
 • Nemes Nagy Ágnes Kollégium (Előadás anyaga)
 • Szabadbattyáni Általános Iskola
 • Kossuth Lajos Általános Iskola
 • Tóvárosi Általános Iskola
 • István Király Általános Iskola
 • Hunyadi Mátyás Középiskola

A konferenciát a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke, Varga Gábor nyitotta meg. Bevezetőjében utalt a környezettudatosság, a környezetvédelem, a  fenntartható fejlődés fontosságára, és kitért arra, hogy  a jelenlevő fiatal közönség mennyi mindent megtehet azért, hogy az ő felnőtt korukban is lehetőség legyen arra, hogy még beszélhetünk, beszélhessünk valódi környezetről.

A bevezető után  Csótó Mihály  kutató tartott színvonalas előadást „Digitális nyomkereső” címmel.  Alaptémája, „milyen nyomokat nyomokat hagynak elektronikus eszközeink a környezeten, illetve kik követik digitális lábnyomunkat?”: csoto_zoldsuli

A nagyon is aktuális kérdéseket feszegető beszéd után következett Csorvási Nikolett a Bugát Szakközépiskola tanulója, aki Földtani örökségünk védelme címmel tartott érdekes beszámolót a kövekről,  geológiai  képződményekről és ezek védelmének fontosságáról.

Következtek az iskolák bemutatói, ahol a diákok színvonalas előadásokon reprezentálták eddigi tevékenységüket a természetvédelemmel, a környezetbarát gondolkodással, a „zöld sulis” szemlélettel kapcsolatban.

A program befejezéseként az egyesület  nagyon finom pizzával vendégelte meg a résztvevőket.

Csótó Mihály előadásához kapcsolódó videók:

2010. december 3. · gaja · Nincs hozzászólás
Kategória: Alcoa Foundation, Zöld Suli Konferencia